O webu

Návody na tomto webu jsou pro všechny, kteří mají svůj web nebo ho právě tvoří, a rádi by na něj přivedli návštěvníky z Google a Seznamu.

autorky návodů

seo ebook jana andreskova

Jana Andrésková

Jana se v oblasti webových stránek a jejich optimalizace pohybuje už více než 12 let. SEO vnímá jako přirozený způsob, jak dostat web k lidem. Baví ji propojovat dlouhodobou SEO strategii s obsahem a designem. Chce dělat weby, ze kterých lidi nedokážou odejít a vyhledávače je nedokážou ignorovat. www.janaandreskova.cz

Adéla Živocká

Adéla je SEO konzultantka a odbornice na online marketing. Pomáhá webům ke zviditelnění ve vyhledávačích. Nejčastěji se dívá na zub technickému nastavení webu a zjišťuje, proč ho vyhledávač nemůže najít. Odhaluje slabá místa a navrhuje řešení, díky kterému se pak weby probojují na lepší pozice jak na Seznamu, tak i Googlu.

Proč a jak naše návody vznikly?

Návody vznikly v roce 2016 pro stejnojmenný e-book SEO není věda!, který se v aktualizovaných variantách prodával až do roku 2018. Začátkem roku 2019 jsme se je rozhodly umístit veřejně na tento web.

Pro své klienty optimalizujeme jejich weby, vymýšlíme obsahové strategie a v případě potřeby vytváříme weby nové. Z našich mnohaletých zkušeností jsme vytáhly ty nejdůležitější postupy pro optimalizaci obsahu webu. Věříme, že pokud budete postupovat krok po kroku všemi kapitolami, vytvoříte skvělý základ pro to, aby se z vašeho webu stalo frekventované místo plné nových návštěvníků a potenciálních zákazníků.

Návody vysvětlují základy optimalizace obsahu webu pro vyhledávače tak, abyste pochopili, že to opravdu není žádná velká věda. I když zde je potřeba doplnit, že SEO profíci používají pokročilé metody a nástroje, které k vědě mají docela blízko, ale naše návody jsou pro normální lidi. Chceme vám ušetřit čas, který byste trávili čtením článků o SEO (search engine optimization), které jsou často složité, technické a pro laiky v praxi téměř nepoužitelné.

Staňte se svým vlastním SEO konzultantem

Uvědomujeme si, že práci SEO konzultanta si většina menších a začínajících webů nemůže dovolit. A to byl hlavní důvod pro vznik těchto jednoduchých SEO návodu pro všechny, kteří chtějí svůj web optimalizovat vlastními silami. Naším cílem byl maximálně jednoduchý a praktický návod, který můžete okamžitě převést do praxe.

Trpělivost je důležitá součást SEO

Nezaručujeme, že následováním uvedených rad a postupů bude váš web do týdne na prvním místě ve vyhledávání na libovolné klíčové slovo. Optimalizace pro vyhledávače je dlouhodobá záležitost a na výsledky vyhledávání má kromě obsahu webu vliv velké množství dalších faktorů. Ale to už je zase zbytečně moc podrobností.

Doufáme, že jste z návodů načerpáte spoustu informací a praktických postřehů, díky kterým se společně s vaším webem vydáte cestou vzhůru až na první pozice ve výsledcích vyhledávání.

Obsahové SEO je důležitý základ

Naše návody jsou zaměřené především na obsahové SEO, což je důležitá, ale ne jediná součást optimalizace webu. Pro vyhledávače je, jak jsme si řekli už v úvodu, důležité i technické nastavení vašeho webu a budování kvalitních zpětných odkazů z jiných webů.

 

Držíme vám palce a doufáme, že vás bude SEO a tvoření obsahu bavit, stejně jako baví nás!